Navigation Menu
Catering dietetyczny dla każdego

Catering dietetyczny dla każdego

W ciągu ostatnich kilku lat dieta pudełkowa zyskała na popularności. Aktualnie coraz więcej osób korzysta z cateringu dietetycznego, zmieniając przy tym swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Dieta z pudełka to świetny sposób na poprawę jakości życia w wielu aspektach.

Catering dietetyczny niezwykle sprawdza się wśród osób zabieganych, poświęcających sporo swojego czasu i uwagi na pracę, dom czy rodzinę. Dieta pudełkowa znajdzie również swoje zastosowanie w procesie odchudzania lub po prostu – w dbaniu o swoje zdrowie za pomocą diety.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, określana również jako catering dietetyczny, opiera się zazwyczaj na pięciu posiłkach (śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek i kolacja) przywożonych przez firmę cateringową z samego rana do domu lub miejsca pracy. W diecie pudełkowej istotny jest również fakt, że posiłki dobierane są pod kątem indywidualnych preferencji klienta, jak i modyfikowane w zależności od jego potrzeb.

Istotne jest również to, że poszczególne diety zostają przygotowane na podstawie konsultacji z wykwalifikowanym dietetykiem. Dietetyk sprawuje pieczę nad poprawnością doboru poszczególnych składników, jak i bezpieczeństwem zdrowia klienta. Specjalista dba o odpowiednia kaloryczność oraz, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, dopuszcza do małych ustępstw. Stąd też często się mówi, że dieta pudełkowa to dieta bez wyrzeczeń.

Catering dietetyczny pomocny w odchudzaniu?

Znaczna część osób, które korzystają z cateringu dietetycznego, wykorzystuje dietę pudełkową jako pomoc w walce w odchudzaniu. Zbilansowane posiłki pozwolą na dostarczenie organizmowi niezbędnych mikroelementów, dając uczucie nasycenia. Dodatkowo pięć posiłków skutecznie eliminuje chęć podjadania. Posiadanie gotowych posiłku w ciągu dnia ułatwia zachowanie również stałej pory ich spożywania, a zatem proces odchudzania zaczyna przynosić szybciej efekty.

Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia i pragną jeść tylko to, co jest zdrowe i dobre dla ich organizmu. Szczegółowo ułożone diety, oparte na nieszkodliwych składnikach, znacznie ułatwią utrzymanie zdrowego ciała i umysłu. Niejednokrotnie udowodniono, że dietetyczne jedzenie pomaga w walce z chorobami, opóźnia procesy starzenia oraz jest korzystna dla samopoczucia.

Catering dietetyczny to także jeden z nielicznych sposób na oszczędność czasu w ciągu dnia. Zamawiając dietę z pudełka nie trzeba poświęcać czasu na sporządzanie listy zakupów, następnie na gotowanie codziennych posiłków, jak i późniejsze sprzątanie po gotowaniu. Przy diecie pudełkowej oszczędza się również pieniądze na rachunkach za gaz i prąd.

Skąd zamówić dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa powinna być zamówiona w specjalistycznych cateringach dietetycznych, zajmujących się na co dzień przygotowywaniem posiłków do pudełek. Firma musi posiadać odpowiednie zezwolenia sanepidu, jak i dbać o jakość swoich usług. Warto zamówić catering z miejsca oferującego szeroki wybór diet, skomponowanych pod okiem wykwalifikowanego dietetyka, który zadba o mikroelementy dostarczane wraz z posiłkiem do organizmu. Istotny będzie również fakt wyboru godziny dostawy pudełek pod drzwi, jak i cena.

Rosnąca popularność cateringów dietetycznych sprawia, że diety pudełkowe stają się nowym sposobem żywienia. Warto zatem wybrać dietę pudełkową nie tylko jako pomocy w odchudzaniu, ale także jako świetne rozwiązanie dla zabieganych osób. Dodatkowo dieta pudełkowa jest skierowana do osób, które cenią sobie zdrowe, racjonalne i pełnowartościowe jedzenie.