Navigation Menu
Czym powinna wyróżniać się restauracja Slow Food?

Czym powinna wyróżniać się restauracja Slow Food?

Nie jest tajemnicą, że Polacy jedzą coraz więcej fast foodów. To duży problem dla naszych budżetów i talii. Fast food nie jest najbardziej satysfakcjonującym wyborem, zarówno pod kątem naszego zdrowia, jak i smaku. Z tego względu warto zainteresować się tym czym jest slow food.

Czym jest slow food?

Ruch slow food został zapoczątkowany we Włoszech w latach 80. XX wieku. Ma na celu podkreślenie problemów związanych z fast foodami i zaoferowanie zdrowszej, bardziej satysfakcjonującej alternatywy. Restauracje tego typu oferują doświadczenie, które jest lepsze dla naszego zdrowia i dla środowiska. Jeżeli szukamy romantycznej restauracji we Wrocławiu, by wybrać się na randkę to właśnie takich miejsc powinniśmy szukać.

Slow Food ma być pod każdym względem przeciwieństwem fast foodów. Ruch zaczął się, gdy McDonald’s próbował otworzyć nową franczyzę w Rzymie w 1986 roku. Grupa protestujących zebrała się w miejscu otwarcia fast foodu, aby zjeść posiłek i skandować: „Nie chcemy fast foodów, chcemy powolnego jedzenia”.  Trzy lata później delegaci z 15 krajów spotkali się w Paryżu, aby założyć oficjalny ruch Slow Food. Wspólnie delegaci podpisali oficjalny Manifest Slow Food, w którym zobowiązali się „odkryć na nowo bogate odmiany i zapachy lokalnej kuchni ”.

Slow Food ma na celu przeciwdziałanie wszystkim problemom związanym z fast foodami – zdrowotnym, środowiskowym i społecznym. Według Slow Food USA, trzema głównymi zasadami Slow Food jest to, że jedzenie powinno być „dobre, czyste i uczciwe”. Innymi słowy, powinno być zdrowe i smaczne, a także wytwarzane w sposób bezpieczny dla środowiska i pracowników.

stolik w restauracji

Dlaczego warto wybrać restaurację slow food we Wrocławiu?

Slow food przede wszystkim przynosi korzyści naszemu zdrowiu. Pozwala ograniczyć dodawany do posiłków cukier i sól. Jedząc w restauracjach slow food delektujemy się pysznymi smakami bez pośpiechu, co również jest znacznie zdrowsze niż jedzenie w biegu. W takich miejscach naprawdę mamy czas, aby docenić to, co znajduje się na naszym talerzu. Dzięki takim posiłkom czujemy się i wyglądamy lepiej.

Slow Food może również poprawić nasze relacje z innymi ludźmi. Siadanie przy spokojnym posiłku z rodziną lub grupą przyjaciół daje mnóstwo czasu na rozmowę i budowanie więzi. Wreszcie mamy czas, aby opowiedzieć jak nam minął dzień i posłuchać co zdarzyło się u naszych bliskich. Właśnie z tych względów restauracja slow food to najlepszy wybór na świętowanie ważnych okazji i spotkania ze znajomymi czy rodziną.

Pamiętajmy też, że wybór slow food jest korzystny nie tylko dla nas, ale również dla naszego otoczenia. Produkty w restauracjach slow food pochodzą z regionalnych, ekologicznych upraw. Oznacza to, że wspieramy przedsiębiorców w okolicach Wrocławia i dbamy o środowisko. Nie zmienimy świata sami, ale będziemy częścią ruchu, który może to zrobić.

Dla wielu fanów Slow Food wszystkie te atuty są fajne, ale prawdziwą zaletą jest przyjemność. Główną zaletą jest możliwość delektowania się przepysznym jedzeniem.

slow food wrocław

Którą restaurację slow food we Wrocławiu warto wybrać?

Jeżeli szukamy restauracji slow food we Wrocławiu to koniecznie musimy sprawdzić Grape Restaurant. Znajdziemy tam wiele pysznych dań przygotowanych ze świeżych, regionalnych produktów. To lokalna, polska kuchnia, ale podana w nowoczesnym wydaniu, które sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających gości. To idealne miejsce na romantyczną kolację lub świętowanie ważnych wydarzeń. Co bardzo ważne menu jest sezonowe, ponieważ oparte jest o regionalne, najwyższej jakości produkty z ekologicznych upraw.